Ewa Łukomska

O mnie

wykształcenie | Doświadczenie
Przesuń w dół
BIO

Kilka słów o mnie

Praktyczne umiejętności zdobywałam w firmach i instytucjach działających w różnych branżach, jednak moje obowiązki zawsze związane były z tematyką komunikacji, mediów i PR. Obecnie pracuję jako menadżer ds. wizerunku marki w spółce Targi Kielce, gdzie dbam o skuteczną komunikację z partnerami i kontrahentami oraz buduję pozytywny wizerunek marki, a także prowadzę wydarzenia, takie jak uroczyste gale, otwarcia targów czy konferencje. Jestem również właścicielką butikowej agencji wizerunkowej działającej pod nazwą Personalia.

Wcześniej pracowałam jako rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego - w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odpowiadałam za kontakt z mediami i dbałam o wizerunek wojewody, przygotowując go do wystąpień publicznych i medialnych. W przeszłości tworzyłam strategie komunikacji i promocji przedsięwzięć oraz wdrażałam skuteczne rozwiązania komunikacyjne. Pracowałam również w grupie wydawniczej Polska Press – początkowo jako dziennikarka, następnie także jako prezenterka telewizji internetowej i konferansjerka – podczas wydarzeń „na żywo”, takich jak wręczenia nagród oraz imprezy promocyjne.
O MNIE

Doświadczenie zawodowe

Praktyczne umiejętności zdobywałam w firmach i instytucjach działających w różnych branżach, jednak moje obowiązki zawsze związane były z tematyką mediów, promocji i komunikacji.
OBECNIE

Targi Kielce S. A.

Menadżer ds. wizerunku marki
Obecnie pracuję jako menadżer ds. wizerunku marki w spółce Targi Kielce, gdzie dbam o skuteczną komunikację z partnerami i kontrahentami oraz buduję pozytywny wizerunek marki, a także prowadzę wydarzenia, takie jak uroczyste gale, otwarcia targów czy konferencje

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

2020
Rzecznik Wojewody Świętokrzyskiego
Jako rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego odpowiadałam za kontakt z mediami, włączałam się w przygotowanie akcji i programów inicjowanych przez wojewodę, a przede wszystkim dbałam o jego wizerunek. Ostatnie ze wspomnianych zadań wiązało się przede wszystkim z przygotowaniem wojewody do wystąpień publicznych oraz wystąpień w mediach.
2020

Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego Pro Civis

Specjalista ds. projektu
Główną misją Fundacji Pro Civis jest rozwój przedsiębiorczości, co z kolei wymaga wdrażania skutecznych rozwiązań komunikacyjnych - był to jeden z moich obowiązków.
2019 - 2020

EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego sp. z o. o.

Specjalista ds. projektu
W firmie konsultingowej EPRD, która realizuje projekty z różnych dziedzin na całym świecie, odpowiadałam za tworzenie strategii komunikacji i promocję przedsięwzięć.
2015 - 2019

Polska Press sp. z o. o.

Dziennikarka | Prezenterka
Pracowałam w grupie wydawniczej Polska Press – początkowo jako dziennikarka, następnie także jako prezenterka telewizji internetowej i konferansjerka – podczas wydarzeń „na żywo”, takich jak wręczenia nagród oraz imprezy promocyjne.
W Mediach

Wykształcenie

Uniwersytet Warszawski

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku studia amerykanistyczne.

To pierwszy z ukończonych przeze mnie kierunków. Pozwolił mi nie tylko poznać amerykańską kulturę, historię czy politykę, ale także zdobyć informacje z dziedziny socjologii oraz funkcjonowania mediów. Dzięki temu zyskałam nieco inne spojrzenie na kwestie komunikacji i reklamy oraz społecznego odbioru stosowanych w nich praktyk.

Uniwersytet Jagielloński

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunku neofilologia – filologia angielska - specjalność: przekładoznawstwo.

Kolejne studia umożliwiły mi dalszą pracę nad warsztatem pisarskim oraz doszlifowanie umiejętności językowych – zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Były również okazją do zdobycia praktycznych umiejętności przekładu tekstów, ale i zgłębienia wiedzy na temat literatury anglojęzycznej.
Masz pytania? Skontaktuj się ze mną.